Naciśnij ESC aby zamknąć

Polska policja walczy z sharingiem

Dzisiaj o godzinie 6:00 policjanci z całej Polski zatrzymali 42 osoby czerpiace korzyści z sharingu i przeszukali należące do nich mieszkania.

Policjanci z 16 województw przeprowadzili olbrzymią akcję wymierzoną w osoby nielegalnie udostępniające przez internet płatną telewizję. W trakcie przeszukań zabezpieczono 54 komputery i 56 dekoderów telewizyjnych.

Podczas rozpracowania pirackich nadawców policjantom cały czas pomagali przedstawiciele Stowarzyszenia Dystrybutorów Programów Telewizyjnych “Sygnał”, Fundacji Ochrony Twórczości Audiowizualnej oraz przedstawiciele Cyfry +. To pierwsza taka akcja polskiej policji.

Sharing to nazwa pirackiego odbioru przez Internet płatnych telewizji. Polega na rozdzieleniu jednej karty abonamentowej na kilku czy kilkudziesięciu użytkowników.

Źródło: DI

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.