Naciśnij ESC aby zamknąć

Google zapłaci za swojego użytkownika.

google_logo.pngNiedawno zostało wysunięte oskarżenie w stronę Google, a właściwie serwisu, którym się opiekują – Orkut – o zniesławienie. Google przegrało sprawę i zapłaci 8,5 tys. Dolarów kary.

Wszystko zaczęło się 2 lata temu od tego, iż jeden z brazylijskich użytkowników serwisu społecznościowego Orkut napisał za pośrednictwem tej strony obraźliwe rzeczy na temat znajomego mu księdza, określając go pedofilem. Brazylijskie prawo nakazuje branie przez koncern odpowiedzialności za to co wypisują użytkownicy.

Sprawa znalazła swoje miejsce w sądzie i została przegrana. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to iż to Google musi zapłacić odszkodowanie księdzu, a nie człowiek, który go zniesławił.

Sędzia uzasadnił swój wyrok mówiąc iż to Google stworzyło przestrzeń, która umożliwia wypowiadanie się użytkowników, więc muszą za nich odpowiadać. Komentarzy było sporo, a oto jeden z nich, umieszczony przez polskiego internautę:

[i]idiotyzm. to w Brazylii ten kto buduje drogi odpowiada za śmiertelne wypadki na nich? bo przecież ‘stworzył przestrzeń’ do poruszania się kierowcom[/i]

A jakie jest Wasze zdanie? Zapraszamy do wypowiadania się na ten temat.

Źródło: news.google.com

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.