Naciśnij ESC aby zamknąć

Genialne zabezpieczenie sygnału sieci Wi-Fi

Brzmi to trochę dziwnie ale rzeczywiście jeśli ktoś się nad tym zastanowi wynalazek ten może być zbawienny dla wielu firm a na pewno dla osób zajmujących się zabezpieczaniem sygnału sieci Wi-fi w tych firmach. Otóż jedna z firm EM-SEC Technologies zakończyła pozytywnie testy i zapowiedziała sprzedaż specjalnej farby, która zablokuje sygnał Wi-Fi w dokładnie zdefiniowanym obrębie.

Produkt ten rzeczywiście może być odkryciem bardzo szerokiej skali ponieważ nagle grono problemów z bezpieczeństwem sieci bezprzewodowych po prostu zniknie nazwijmy to w warstwie fizycznej. Pomyślmy bowiem jak wiele problemów nagle by się skończyło…

Coating Solution (taką właśnie nazwę otrzymała nowy farba) po serii testów rzeczywiście wydaje się sprostać wymaganiom ponieważ po zamalowaniu już jednej warstwy ściany budynku lub pomieszczenia blokuje ona sygnał Wi-Fi w 100%.

EM-SEC Coating nazywana jest już “electromagnetic fortress” (elektromagnetyczną fortecą), która w całości ochroni sieć firmy przed atakami hackerów z zewnątrz.

Prezes firmy EM-SEC Technologies – Wayne LeGrande uważa, że ta innowacyjna osłona ma oprócz blokowania sygnału sieci bezprzewodowych może być również z powodzeniem wykorzystana przez właścicieli wielu innych miejsc, którym zależy na zablokowaniu sygnału wewnątrz lub ochrona przed nim od zewnątrz (np. zablokowanie zasięgu telefonów w niektórych miejscach).

Źródło: Piotr Błaszczeć – Locos.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.