Naciśnij ESC aby zamknąć

Firefox 3.0

Mozilla Foundation uaktualniła wstępną wersją Firefox 3.0 do poziomu alfa 8, udostępniając po raz pierwszy mechanizmy bezpieczeństwa, o których mówi się od miesięcy.

Wśród zabezpieczeń debiutujących w nowej wersji alfa ‘Gran Paradiso’ (nazwa kodowa Firefox 3.0) są: wbudowany mechanizm ochrony przed kodami złośliwymi, który ma blokować witryny webowe podejrzane o udostępnianie ładunków zawierających kody złośliwe. Mechanizm ten – towarzyszący systemowi alarmów o ośrodkach phishingu dostępnemu w bieżącej wersji Firefox 2 – będzie wykorzystywał informacje, dostarczane przez Google, do identyfikowania potencjalnie niebezpiecznych miejsc internetowych, ostrzegając wszystkich, którzy podejmą próbę ich odwiedzania i automatycznie blokując do nich dostęp.

Sprawdzane będą także wtyczki programowe, co ma zapobiegać automatycznemu kierowaniu użytkowników do miejsc internetowych, gdzie mogą być zainfekowani złośliwym kodem przy pobieraniu uaktualnień.

W celu uniemożliwienia ataku za pośrednictwem skażonego uaktualnienia, Mozilla będzie wymagać uaktualnień dostarczanych poprzez zabezpieczone połączenia (SSL), lub z podpisem cyfrowym.

Źródło: NetWorld

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.