Naciśnij ESC aby zamknąć

Acrobat Reader zagraża systemowi Windows

Petko Petkov, brytyjski specjalista ds. bezpieczeństwa, odkrył poważną dziurę w Acrobat Readerze, która umożliwia całkowite przejęcie kontroli nad systemem Windows XP.

“Całkowicie! Niezauważalnie dla użytkownika i bez jego udziału! Wszystko co musi zrobić, to otworzyć dokument PDF lub wejść na stronę z takim plikiem” – mówi Petkov.

Badacz odmówił jednocześnie zaprezentowania przykładowego kodu, który pozwala na wykorzystanie dziury. “To poważny problem, gdyż PDF jest chętnie wykorzystywany przez firmy” – tłumaczy swoją decyzję. – “To oraz fakt, iż załatanie luki może zająć Adobe trochę czasu jest powodem, dla której nie mam zamiaru publikować prototypowego szkodliwego kodu. Musicie uwierzyć mi na słowo. Opublikuję taki kod, gdy Adobe załata swój produkt”

Petkov stwierdził, że dziura o której wspomina znajduje się w najnowszej wersji Acrobat Readera (8.1) i można ją wykorzystać pod Windows XP SP2!

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.