Naciśnij ESC aby zamknąć

FBI prosi o pomoc hakerów

“Potrzebujemy Waszej ekspertyzy i pomocy przy ustalaniu strategii walki z cyber przestępczością w 21 wieku” ogłosił Daniel Larkin w swojej przemowie na konferencji BlackHat.

W momencie kiedy przestępstwa komputerowe stały się dużo bardziej wyrafinowane i lepiej zorganizowane FBI coraz bardziej stara się by nawiązać współpracę z sektorem prywatnym. W tym roku dyrektor FBI, Robert Mueller, podczas konferencji RSA ogłosił podobną wiadomość.

“Ludzie których ścigamy to już nie tylko zwykli script kiddies. Ci ludzie zarabiają na tym procederze naprawde duże pieniądze”, mówił Larkin przed zebraną publicznością. “Niedawno byłem technofobem, bałem się Was, ale teraz zdaje sobię sprawe z tego, że jesteście bardzo ważni”.

“To, że FBI prosi o pomoc świadczy o tym, że nie jest przygotowane by poradzić sobie z cyber przestępczością”, mówi Tom Thomas, konsultant d/s bezpieczeństwa z Kaliforni, uczestnik konferencji.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.