Naciśnij ESC aby zamknąć

Apple łata 26 dziur w Mac OS

Apple Computer wydało poprawki łatające 26 dziur w jego systemie operacyjnym Mac OS, niektóre z nich były krytyczne.

Szczegóły na temat luk Apple publikuje w swoim advisory. Niektóre z nich dotyczą obsługi plików graficznych a także udostępniania plików. Dziurawy był też fetchmail, telnet, OpenSSH, funkcje kompresji plików, obsługa DHCP, Bluetooth i inne. Na niezałatany system możliwe jest wiele typów ataków: zdalne wykonanie kodu, DoS, podniesienie uprawnień i ujawnienie informacji. Luki dotyczą zarówno klienckiej jak i serwerowej wersji Mac OS X. W tej chwili nie są jeszcze znane exploity, które mogłyby je wykorzystywać.

Apple dziękuje za wykrycie dziur pracownikom Google i Mozilli a także niezależnemu badaczowi Tomowi Ferrisowi, który już wykrywał luki w Mac OS w przeszłości.

Źródło: dobreprogramy.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.