Naciśnij ESC aby zamknąć

McAfee – dziurawe Centrum Bezpieczeństwa

Firma McAfee udostępniła uaktualnienie, usuwające groźny błąd z aplikacji SecurityCenter, wchodzącej w skład większości jej produktów zabezpieczających. Luka umożliwiała zdalne przejęcie kontroli nad zaatakowanym systemem – w tym celu wystarczyło skłonić użytkownika do kliknięcia na odnośnik do odpowiednio spreparowanej strony WWW.

Problem dotyczy modułu SecurityCenter w wersjach od 4.3 do 6.0.22, wchodzącego w skład produktów McAfee przeznaczonych dla klientów indywidualnych (produkty korporacyjne nie są zagrożone). Firma przygotowała już nową, wolną od błędu, wersję aplikacji – oznaczoną symbolem 7.0. Klienci, którzy chcą pozostać przy wcześniejszych wydaniach Security Center, mogą pobrać odpowiednie patche.

Przedstawiciele McAfee ocenili problem jako “średnio poważny” – ponieważ do zaatakowania komputera niezbędne jest działanie jego użytkownika (klknięcie odnośnika do strony WWW). Innego zdania są eksperci z firmy eEye Digital Security, która wykryła błąd – oni oceniają błąd jako “wysoce krytyczny”.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.