Naciśnij ESC aby zamknąć

Facebook zwiększy bezpieczeństwo

Prokurator generalny stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo, ogłosił podpisanie porozumienia z serwisem społecznościowym Facebook. Dotyczy ono zwiększenia zabezpieczeń przeciwko m.in.: wulgarnym treściom i przestępcom seksualnym.

We wrześniu prokurator generalny stanu Nowy Jork zażądał od właścicieli serwisu Facebook wyjaśnień odnośnie systemu bezpieczeństwa prezentowanych treści. Wystosował również oskarżenie w którym twierdził, że młodzi użytkownicy nie są dostatecznie chronieni przed przestępcami seksualnymi, a administratorzy nie reagują na wnoszone przez nich skargi.

Jak informuje agencja Associated Press, obie strony doszły do porozumienia, nie uwzględniającego żadnych finansowych kar dla Facebook, w ramach którego serwis zgodził się na reagowanie w ciągu 24 godzin na każdą otrzymaną od użytkowników skargę na nieodpowiednie treści. W ciągu 72 godzin Facebook będzie musiał także powiadomić e-mailem użytkownika składającego skargę o podjętych przez siebie krokach w celu rozwiązania problemu. Dodatkowo serwis zgodził się, aby niezależny kontroler sprawdzał jak Facebook radzi sobie z takimi skargami. Raporty z takich kontroli trafiać będą co pół roku do prokuratury.

Warto wspomnieć, że Microsoft zawarł ostatnio umowę z Facebook, na mocy której otrzyma wyłączność na obsługę reklam prezentowanych w witrynie, zarówno w USA, jak i na świecie. Wcześniej korporacja zainwestuje w serwis ponad 240 milionów dolarów. Przedstawiciele Microsoftu liczą, że serwis w ciągu pięciu lat może mieć nawet 6-krotnie więcej użytkowników niż ma ich teraz.

Facebook to anglojęzyczny serwis społecznościowy przeznaczony m.in. dla studentów szkół średnich i wyższych. W ramach serwisu zarejestrowani użytkownicy mogą się dzielić wiadomościami i zdjęciami. Aktualnie liczba zarejestrowanych użytkowników przekracza 7,5 mln. Firma Facebook Inc. pozyskała, jak dotąd, 65 firm, które zdecydowały się zainwestować w Platformę Facebook – jak nazwano nowe stadium ewolucji serwisu. Wśród nich znalazły się: Amazon.com Inc., Microsoft Corp., Slide, RockYou, Box.net, Red Bull, Washington Post, Project Agape, Prosper, Snapvine, iLike, PicksPal, Digg i Plum. Facebook odwiedza obecnie ok. 47 milionów użytkowników. Przedstawiciel serwisu społecznościowego, Chris Kelly, informuje, że codziennie administratorzy otrzymują ponad 10 tysięcy skarg. Z chwilą podpisania porozumienia, zgłoszenia dotyczące prezentowania nieodpowiednich treści zostaną rozpatrzone jako pierwsze.

Źródło: Facebook, Microsoft, Onet.pl Republika

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.