Naciśnij ESC aby zamknąć

Atak na programy Adobe

Dzień po tym, jak Adobe załatało poważną lukę w swoich programach Reader i Acrobat, cyberprzestępcy zaczęli rozsyłać spreparowane pliki .pdf, których zadaniem jest przejęcie kontroli nad komputerem ofiary.

Szkodliwy kod, Trojan.Pidief.A, został dołączony do dużej liczby e-maili. Zwykle jest on rozsyłany do firm i różnych organizacji, rzadko atakując użytkowników indywidualnych. Elektroniczna poczta ze szkodliwym kodem jest najczęściej zatytułowana: “faktura”, “oświadczenie” lub “rachunek”. Sam e-mail nie zawiera żadnej treści. Dołączono do niego tylko spreparowany plik .pdf. Gdy zostanie on otwarty, załączony szkodliwy kod zmienia poziom zabezpieczeń Windows na niższy i instaluje niebezpieczne oprogramowanie.

Część ze szkodliwych listów rozsyłana jest ze słynnej rosyjskiej sieci cyberprzestępczej – Russian Business Network.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.