Naciśnij ESC aby zamknąć

Dziurawy komunikator Trillian

Z doniesień iDefense wynika, że popularny komunikator internetowy Trillian zawiera poważny błąd. Luka pozwala na wywołanie przepełnienia bufora. Ataku można dokonać za pomocą wiadomości kodowanych formatem UTF-8. Jego skuteczne przeprowadzenie daje atakującemu możliwość wykonania dowolnego kodu na prawach użytkownika.

Trillian, podczas przetwarzania niektórych wiadomości UTF-8 błędnie przyjmuje szerokość okna za wielkość bufora.

Cerulian Studios, twórca Trilliana, udostępniło pozbawioną błędu wersję 3.1.6.0, którą należy jak najszybciej zainstalować.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.