Naciśnij ESC aby zamknąć

Błąd Microsoftu otworzył drzwi dla oszustów

Firma Microsoft załatała ostatnio bardzo poważny błąd usługi Windows Live ID, pozwalający na zarejestrowanie konta podając fałszywy adres e-mail. Taki błąd pozwalał na przykład na logowanie się do komunikatora Windows Live Messenger i dzięki temu podawanie się za zupełnie inne osoby ([email protected])

Błąd został odkryty przez Erika Duindama, który przekazał go do firmy Microsoft w poniedziałek, kiedy też został naprawiony.

Firma Microsoft, nie ujawniła jeszcze ile takich fałszywych kont zostało stworzonych a co gorsze ilu ludzi zostało w ten sposób szukanych. Przed takimi sytuacjami powinno zapobiegać specjalne zabezpieczenie firmy, polegające na wysyłaniu do nowych użytkowników wiadomości e-mail, która wymuszała na nich potwierdzenie podanego adresu. Jeśli użytkownik nie potwierdziłby takiego adresu, w każdej wysyłanej wiadomości zawarta była by informacja mówiąca o braku potwierdzenia adresu, co byłoby pierwszym ostrzeniem dla potencjalnego adresata.

Według odkrywcy błędu, który za pomocą niego wygenerował fałszywe konto , tworzone wiadomości e-mail nie posiadały takiej informacji, a konto i było jeszcze aktywne we wtorek rano. Dlatego zalecamy ostrożność podczas rozmów i odbierania poczty, a szczególnie załączników, od pozornie bezpiecznych nadawców.

Źródło: CentrumXP.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.