Naciśnij ESC aby zamknąć

Policja może zablokować twoje konto

Osoby naruszające prawo autorskie mogą stanąć przed poważnymi konsekwencjami materialnymi. Od dzisiaj sąd będzie miał prawo zablokować mienie i konta bankowe piratów – donosi “Puls Biznesu”.

Twórca nie tylko będzie mógł zająć posiadane przez osobę naruszającą prawo mienie, ale i żądać zniszczenia bezprawnie powstałych utworów – dotychczas sąd mógł jedynie orzec ich przepadek.

W podsumowaniu zmian w polskim prawie “Puls Biznesu” pisze także o zajęciu rachunku bankowego, jeśli dojdzie do naruszenia praw własności intelektualnej w celach handlowych. Dodatkowo, dziennik twierdzi, iż w przypadku naruszenia praw autorskich na rzecz poszkodowanego, będzie można określić wysokość odszkodowania w wysokości dwu- lub trzykrotności kwoty, którą poszkodowany uzyskałby, wyrażając zgodę na korzystanie z jego utworu.

“Puls Biznesu” podkreśla jednocześnie, iż nie rozwiązano sprawy wpływania na twórców przez organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, które próbują zdobyć wyłączności na zarządzanie prawami do dzieł.

Zmiany w prawie autorskim staną się zapewne dodatkowym narzędziem w zakrojonej na szeroką skalę walce ze zorganizowanym naruszaniem praw autorskich. Trudno powiedzieć, jak nowelizacja prawa przełoży się na sytuację przeciętnego obywatela, który korzysta z p2p.

Źródło: Puls Biznesu, Interia.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.