Naciśnij ESC aby zamknąć

Domena IFPI.com w rękach The Pirate Bay

Szwedzki serwis ThePirateBay.org przejął domenę www.IFPI.com, która należała do International Federation of the Phonographic Industry (IFPI) – znanej na całym świecie organizacji antypirackiej.

Administratorzy The Pirate Bay, zaprzeczają, jakoby dokonali jej nielegalnego przejęcia. Ich zdaniem, IFPI nie dokonała przedłużenia rejestracji, co wykorzystał pewien anonimowy internauta, który natychmiast wykupił domenę, po czym ofiarował ją serwisowi ThePirateBay.org.

Brokep, jeden z administratorów The Pirate Bay, tak podsumował przedsięwzięcie: „International Federation of Pirate Interests (IFPI) jest nową organizacją, którą zakładamy, by mówić o piractwie.”

Warto wspomnieć, że The Pirate Bay poszukują również nowej wyspy, którą mogliby zakupić. Informacja podana przez TPB na początku tego roku, o zamiarze zakupienia mikro-państwa Sealandii, wzbudziła wiele emocji, jednak Michael, książę Sealandii, powiedział w wywiadzie dla CBC The Hour, że nie pozwoli piratom zakupić swojego państewka. Administratorzy The Pirate Bay nie ujawnili jeszcze jaką wyspę braliby pod uwagę, tłumacząc się, że ostatnio nie mieli na to czasu: „Projekt Sealandii pochłonął cały nasz czas i nie mogliśmy zasadniczo zrobić nic innego”, powiedział Brokep. „Pieniądze zostaną wydane na wyspę, ale najpierw musimy się skupić na nadchodzących sprawach sądowych, które mamy.”

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.