Naciśnij ESC aby zamknąć

Sun potwierdza lukę w Solarisie

Sun Microsystems potwierdził występowanie poważnego błedu w systemie Solaris. Luka w X Windows System (X11) pozwala atakującemu na zdalne wykonanie kodu.

X11 to graficzny interfejs wykorzystywany przez systemy uniksowe. Dziura występuje w serwerze fontów (xfs), odpowiedzialnym za renderowanie czcionek używanych przez X11.

Na atak narażone są różne systemy, korzystające z X11. Przedstawiciele Suna poinformowali, że dziura występuje tylko w niektórych wersjach Solarisa. Radzą jednak, by wyłączyć xfs do czasu opublikowania odpowiednich poprawek.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.