Naciśnij ESC aby zamknąć

Cyberprzestępcy wzorują się na… mafii

Obecnie powstaje coraz więcej zorganizowanych grup przestępczych, których działalność skupia się wokół Internetu. Grupy te muszą być doskonale zorganizowane, aby skutecznie działać i zachować anonimowość. Specjaliści z firmy Finjan twierdzą, że grupy cyberprzestępców są zorganizowane na wzór mafii, która swoją wewnętrzną strukturę zapożyczyła ze świata biznesu.

Grupą dowodzi szef, który ma pod swoją kontrolą zaufanych współpracowników, których zadaniem jest np. sterowanie botnetami czy dostarczanie nowego oprogramowania. Osoby, które bezpośrednio dopuszczają się przestępstwa, przyjmują strukturę niezależnych grup pod przewodnictwem wyznaczonego „opiekuna”, który nadzoruje wykonanie konkretnego zadania.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.