Naciśnij ESC aby zamknąć

Wyciek danych z Facebook

Podczas testowania nowego wyglądu profili w systemie Facebook doszło do błędu, który doprowadził do wycieku prywatnych danych użytkowników tego serwisu. Usterka umożliwiła dostęp nieupoważnionym użytkownikom do wersji beta serwisu, która w założeniach miała być przeznaczona tylko i wyłącznie dla programistów pracujących nad nową funkcjonalnością.

Dzięki uzyskaniu nieautoryzowanego dostępu można było poznać dokładne daty urodzenia zarejestrowanych osób. Na pozór wyciek tych danych nie jest szczególnie niebezpieczny, ale pozyskane informacje są bardzo cenne dla osób zajmujących się kradzieżą danych osobowych.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.