Naciśnij ESC aby zamknąć

Cracker pracował dla tajnych służb

W Stanach Zjednoczonych trwa proces przeciwko Alberta Gonzaleza, który dokonał rekordowej kradzieży 130 mln. numerów kart płatniczych klientów firmy TJX. Niedawno okazało się iż Gonzaleza był świetnie opłacanym informatorem amerykańskiej Tajnej Służby. Jego wynagrodzenie było swoiste, a mianowicie 75 tys. USD za rok.

albert-gonzalez.jpg


Przekazywał on m.in. informacje o działaniach innych grup przestępczych, specjalizujących się w wykradaniu numerów kart płatniczych i skupionych wokół słynnego forum Shadowcrew (Gonzalez był swojego czasu administratorem tego forum). Informacje te wyszły na jaw podczas kończącego się właśnie procesu w sprawie włamania do TJX – Albertowi Gonzalezowi grozi kara od 17 do 25 lat pozbawienia wolności.

Źródło: technologie.gazeta.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.