Naciśnij ESC aby zamknąć

CONFidence 2013

CONFidence 2013

CONFidence jest corocznie odbywającą się konferencją o tematyce bezpieczeństwa IT. Tegoroczna, jedenasta edycja odbędzie się 28-29 maja w Krakowie.

Specjalnie dla czytelników hack.pl dostępny jest kod rabatowy: 2k13-hack.pl Uczestnicy, którzy zarejestrują się na konferencję wykorzystując ten kod otrzymają 15% zniżki na opłatę za udział w konferencji.

CONFidence to dużo więcej niż tylko wykłady i prelekcje, to także profesjonalne warsztaty, panele dyskusyjne, możlilwość spotkania innych specjalistów w Hackers’ Squad, konkursy hackerskie. To także okazja aby w luźnej atmosferze wieczornej imprezy konferencyjnej porozmawiać z innymi spcecjalistami zajmującymi się na codzień bezpieczeństwem systemów IT.

Czym jest CONFidence?

CONFidence powstał w 2005 r. jako projekt stworzony przez grupę entuzjastów zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa systemów operacyjnych i aplikacji. W ciągu kilku lat przeobraził się on w jedno z największych spotkań hackerów w Polsce. Co roku CONFidence gromadzi prawie 400 uczestników: specjalistów ds. bezpieczeństwa IT z rządu, przemysłu, sektora bankowego i środowisk akademickich, a także naukowców i twórców oprogramowania. CONFidence to miejsce spotkań społeczności bezpieczeństwa z całej Europy i nie tylko.

Jakie tematy są poruszane na konferencji?

Tematy poruszane na konferencji to między innymi:
– Bezpieczeństwo 3G/4G, SS7, WLAN, RFID, Bluetooth
– Analiza i inżynieria odwrotna kodu
– Analiza podatności, schematów ataku i obrony na sieci, hardware, software
– Bezpieczeństwo systemów operacyjnych i wirtualizacji
– Odzyskiwanie danych, informatyka śledcza i ochrona informacji
– Bezpieczeństwo fizyczne
– Wektory ataków na aplikacje internetowe

Co będzie się działo?

X-traction Point – drugie starcie

W tym roku tak jak przy okazji poprzedniej edycji zostanie uruchomiona gra pod kryptonimem X-traction Point. Uczestnicy poprzedniej edycji mieli szansę wcielić się w rolę prawdziwego szpiega którego zadaniem była infiltracja bunkra, pokonanie zabezpieczeń i uwolnienie zakładnika. W tym roku czeka nas także frontalny atak na bunkier, gdzie musimy się wykazać umiejętnościami strzeleckimi, lock-pickingu, pracy z systemami alarmowymi, hackowania telefonii analogowej. Wszystko to zostanie poprzedzone serią mini-warsztatów.

Pierwsze nazwiska prelegentów

Na podstawie oceny zgłoszeń w ramach CfP, a także zaproszeń wysyłanych do wybitnych specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa IT mamy ogromną przyjemność ogłoszenia większą część prelegentów którzy wystąpią na konferencji. Na tego rocznej edycji CONFidence będziecie mogli zobaczyć takie gwiazdy jak:

Ajin Abraham – Abusing, Exploiting and Pwning with Firefox Add-ons
Arseny Reutov – PHP knowledge required
Devesh Bhatt – My Experiments with truth: a different route to bug hunting
Fernando Gont – Network Reconnaissance in IPv6 Networks
Georgia Weidman – Can You Hear Me Now: Leveraging Mobile Devices on Pentests
Gynvael Coldwind – Beyond MOV ADD XOR – the unusual and unexpected in x86
Ilja van Sprudel – Linux Desktop Insecurity
Jesse Burns – Securing Data in Mobile Application Suites
Michał Sajdak – Embedded Devices Hacking
Nikita Tarakanov – Exploiting Hardcore Pool Corruptions in Microsoft Windows Kernel
Pete Herzog – Those Other Tactics, the Security Methods that Nobody Talks About
Yaniv Miron – Screw 0-days, We Will Pwn U with Hardware Mofos
Yury Chemerkin – Insecurities in blackberry

Dodatkowo wystąpią jeszcze Felix „Fx” Lindner, Gregor Kopf, Rafał Łoś, Mateusz „j00ru” Jurczyk.

Więcej szczegółów, a także opis tego o czym będą mówić znajdziecie na stronie: www.2013.confidence.org.pl

Gdzie i kiedy?

Bardzo dobrze znane i lubiane miejsce konferencji. Miejsce konferencji będzie takie samo, jak podczas poprzedniej edycji! Ogromna przestrzeń, ceglana zabudowa przypominająca fort, suwnice, stara lokomotywa i inne instalacje tworzą niepowtarzalny klimat, idealny dla CONFidence. Budynek zabytkowej przepompowni wody w Bielanach należacy do krakowskich wodociągów to miejsce idealnie pasujące do atmosfery CONFidence, gdzie oprócz technicznych wykładów korzystać będzie można z atrakcji takich jak gry, konkursy, grill.

Gdzie znaleźć więcej informacji?

Więcej informacji na temat samej konferencji, a także informacje jak się zarejestrować na to wyjątkowe wydarzenie znajdziecie na stronie konferencji www.2013.confidence.org.pl

Czy można skorzystać z kodów rabatowych?

Jak najbardziej, dla uczestników rejestrujących się z kodem 2k13-hack.pl przygotowaliśmy 15% zniżkę na kwoty rejestracyjne.

Zdjęcia z poprzednich edycji:Poprzednie edycje:
CONFidence 2012
CONFidence 2011
CONFidence 2010
CONFidence 2009
CONFidence 2008
CONFidence 2007

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.