Naciśnij ESC aby zamknąć

Chiny szpiegują przez twarde dyski?

Tajwańskie Biuro Śledcze poinformowało, że produkowane w Tajlandii dyski twarde Maxtor o dużej pojemności zawierają trojany, przesyłające do chińskich serwerów wszystkie przechowywane przez użytkownika dane.

Trojany odnaleziono na 1.800 zewnętrznych dyskach twardych marki Maxtor (przejętej w maju ubiegłego roku przez Seagate). Według tajwańskiego Ministerstwa Sprawiedliwości, złośliwe oprogramowanie ma za zadanie przesyłać zawartość dysku na dwa chińskie serwery. Transfer danych przeprowadzany jest automatycznie i bez wiedzy użytkownika.

Tajwan zauważa, że trojany zostały wprowadzone do twardych dysków o dużej pojemności (Maxtor Basics 500G), wykorzystywanych przez administrację rządową do przechowywania baz danych i innych ważnych informacji.

Nie jest jasne, w jakich okolicznościach złośliwe oprogramowanie znalazło się na napędach, wiadomo tylko, że stało się to jeszcze przed wprowadzeniem dysków do bezpośredniej sprzedaży. Zdaniem Tajwanu, za atakiem stoi chiński rząd, który prowadzi agresywną politykę szpiegowską w Internecie.

Źródło: ITbiznes.pl Autor: Michał Tomaszkiewicz

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.