Naciśnij ESC aby zamknąć

Butler skazany na 13 lat więzienia

Max Butler, były specjalista ds. zabezpieczeń został skazany na 13 lat więzienia za liczne włamania do instytucji finansowych oraz kradzieże personaliów i danych kart kredytowych.

max_butler.jpg


Iceman, swoje umiejętności wykorzystywał włamując się do systemów takich instytucji jak Pentagon Federal Credit Union i Citibank. Zdobył wtedy setki tysięcy danych kart kredytowych, które odsprzedawał za pomocą swojej strony cardingowej Cardersmarket.

Butler był swego czasu cenionym specjalistą ds. bezpieczeństwa – współpracował m.in. z FBI

“[i]13 lat więzienia to najwyższy w historii USA wyrok dla osoby skazanej za włamywanie się do systemów informatycznych[/i]” – stwierdził oskarżyciel, Luke Dembosky.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.