Naciśnij ESC aby zamknąć

Atak na klientów Lukas Bank. Uwaga na fałszywe e-maile!

lukas_logo.gif
Klienci Lukas Banku padli ofiarą przestępców internetowych. To już kolejny w ostatnich tygodniach atak phisherów wymierzony bezpośrednio w polskich internautów – klientów bankowości elektronicznej. Bank umieścił komunikat na swojej głównej stronie.

[quote]Szanowni Klienci,
niektórzy z Państwa mogli otrzymać maila z nieprawdziwą informacją o swoim koncie/karcie kredytowej wraz z linkiem do sfałszowanej strony banku i prośbą o zalogowanie się na swoje konto. Prosimy nie wchodzić na podany w tym mailu link oraz nie podawać, nie przesyłać żadnych haseł do Państwa konta.
Jeśli ktoś z Państwa już wszedł na podany w nim link i podał swoje hasła prosimy o natychmiastową zmianę hasła do konta w LUKAS Banku. Aby tego dokonać prosimy o pilne wejście na swoje konto wyłącznie ze strony internetowej LUKAS Banku i natychmiastową zmianę hasła. Jeśli ktoś z Państwa podał dane karty kredytowej prosimy o natychmiastowe jej zastrzeżenie.
W przypadku dodatkowych pytań dotyczących konta prosimy o kontakt z LUKASlinią 0801 33 00 00 (z telefonów komórkowych 71 354 90 09). Natomiast dotyczących kart kredytowych prosimy o kontakt z LUKASlinią 0801 70 04 04 (z telefonów komórkowych 71 799 71 23).
Strona ze sfałszowaną witryną banku została już zamknięta. Będziemy jednak w dalszym ciągu monitorować sytuację.
Przypominamy Państwu, by korzystając z bankowości elektronicznej przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, które opisane są m.in. na stronie logowania do e-Banku.
Z poważaniem,
LUKAS Bank[/quote]

Treść emaila:

lukas.png

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.