Naciśnij ESC aby zamknąć

Błyskawiczne łamanie haseł

W dzisiejszych czasach szybkość łamania haseł nie zależy już tylko i wyłącznie od mocy obliczeniowej procesora. Obecnie liczy się także… karta graficzna! To właśnie te układy, przy wsparciu odpowiedniego oprogramowania potrafią poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi hasłami kilkanaście razy szybciej niż tradycyjne procesory.

Oprogramowanie Distributed Password Recovery (EDPR) firmy Elcomsoft potrafi wykorzystywać moc procesorów graficznych i co za tym idzie zwiększać skuteczność łamania haseł. Według jego twórców łamanie haseł WPA i WPA2, może przebiegać nawet 100-krotnie szybciej niż obecnie.

Co więcej, laptop z kartą graficzną opartą o chipset GeForce 8800M lub 9800M potrafi złamać hasła 10-15 razy szybciej niż bez pomocy GPU. Z kolei komputer wyposażony w dwie lub więcej kart GeForce GTX-280 poradzi sobie z hasłami nawet 100 razy sprawniej.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.