Naciśnij ESC aby zamknąć

Szyici kontra sunnici

Potyczki z religią w tle mają miejsce nie tylko na rzeczywistym polu bitwy. Wojnę w imię Boga prowadzić można także w Internecie. Arabska stacja telewizyjna Al-Arabiya donosi, że w ostatnich trzech tygodniach przeprowadzono około 1200 ataków na strony WWW, za które odpowiedzialni są sunniccy i szyiccy hakerzy.

Ofiarą ataków padła także strona wspomnianej wcześniej stacji. Na podmienionej witrynie hakerzy umieścili płonącą flagę Izraela wraz z groźbami i listą stu zaatakowanych sunnickich witryn. W wyniku ataku Al-Arabiya została zmuszona do zmiany domeny.

Na chwilę obecną nie można jednoznacznie stwierdzić kto stoi za atakiem. Wiadomo jednak, że efekty konfliktu między szyitami a sunnitami coraz częściej mogą być obserwowane w Sieci. Potwierdzeniem tej tezy może być informacja jakoby podczas wrześniowego ramadanu sunnicka grupa crackerów o nazwie Ghoroub X.P. zaatakowała około 300 szyickich witryn religijnych. Po ataku sunnitów nastąpił fala odwet, który spowodował podmienienie 900 stron.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.