Naciśnij ESC aby zamknąć

FBI prowadziło forum dla cyberprzestępców

FBI zdobyło dane tysięcy hakerów i spamerów. Wszystko dzięki popularnemu wśród nich forum DarkMarket.ws. Federalne Biuro Śledcze przyznało, że forum zostało założone przez agenta J. Keitha Mularskiego. Udawał on hakera o pseudonimie Master Splynter.

Forum działało mniej niż dwa lata. Zostało zamknięte, gdyż “przyciągało zbyt dużo uwagi”. Informacja o tym, że DarkMarket.ws, na którym cyberprzestępcy dzielili się swoją wiedzą i informacjami o ofiarach, zostało założone przez FBI ujawniła jedna z niemieckich stacji radiowych.

Dzięki forum FBI zdobyło wiele cennych informacji o cyfrowych przestępcach i metodach ich działania. Już w 2004 podobnej metody zbierania informacji użyła Secret Service na forum ShadowCrew. Wówczas jednak wykorzystano informatora, który, jak się później okazało, popełniał kolejne przestępstwa.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.