Naciśnij ESC aby zamknąć

Blu-ray w PS3 złamane!

Hakerzy rozpracowali już napęd Blu-ray konsoli PlayStation 3. Na razie pozwala to na zgrywanie filmów na dysk twardy.

Sony popełniło chyba poważny błąd, pozwalając na działanie na konsoli PlayStation 3 systemu operacyjnego Linux.

Dzięki temu hakerom udało się rozpracować napęd Blu-ray, a co za tym idzie, powstała możliwość ripowania filmów w tym standardzie, bezpośrednio na dysk twardy. Od tego już tylko krok do przegrania ich na płyty BD.

Yellow Dog Linux v5.0 pozwala użytkownikom PS 3 zainstalować na swojej platformie system Linux. Dysk twardy jest przy tym specjalnie podzielony, tak aby powstrzymać użytkowników od manipulowania oprogramowaniem konsoli. Jak widać, zabezpieczania na wiele się nie zdały.

Można być pewnym, że hakerzy zajmą się na poważnie tą konsolą i być może niedługo złamią także zabezpieczenia gier.

Blu-ray – to nowy format zapisu optycznego, opracowany przez Blu-ray Disc Association (BDA). Podobny do płyt DVD, jednak znacznie bardziej pojemny dzięki zastosowaniu niebieskiego lasera. Nazwa Blu-ray pochodzi od angielskiej nazwy używanego lasera (blue – niebieski, ray – promień)

Źródło: Onet.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.