Naciśnij ESC aby zamknąć

Amerykanie oskarżają rumuńskiego hakera

W Rumunii aresztowano mężczyznę podejrzanego o włamanie i kradzież danych z komputerów amerykańskiej marynarki wojennej, NASA oraz Departamentu Energii.

Amerykanie szacują poniesione straty na 1,4 miliona dolarów.

Podejrzany Victor Faur, 26-letni lider grupy The WhiteHat Team, przełamał zabezpieczenia ponad 150 rządowych maszyn.

W tej chwili Faur jest oskarżany przez rząd Rumunii o inne przestępstwa komputerowe, nie związane z włamaniami do amerykańskich agend rządowych. Thom Mrozek, rzecznik prasowy Biura Prokuratora Stanowego dla Centralnego Dystryktu Kalifornii, który poinformował o całej sprawie, nie był w stanie powiedzieć, o co sami Rumuni oskarżają swojego obywatela.

Amerykanie chcą sądzić Faura u siebie, z ewentualną ekstradycją muszą jednak poczekać do czasu zakończenia procesu w Rumunii.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.