Naciśnij ESC aby zamknąć

Wirusy zagrażają Viście

Brytyjska firma Sophos przeprowadziła testy, z których wynika, że trzy z dziesięciu najaktywniejszych w tej chwili w Sieci robaków są w stanie poradzić sobie z zabezpieczeniami systemu Windows Vista.

Testy przeprowadzone przez brytyjskich specjalistów ds. bezpieczeństwa polegały na wprowadzeniu do Windows Vista (bez zainstalowanego żadnego programu antywirusowego) każdego z 10 najaktywniejszych w tej chwili robaków i wirusów komputerowych.

Okazało się, że wbudowany do systemu klient poczty elektronicznej (Windows Mail, czyli nowa wersja Outlook Express) w domyślnej konfiguracji bez problemu identyfikuje i blokuje wszystkie niebezpieczne załączniki do wiadomości e-mail. Wystarczyło jednak zmienić program pocztowy na inny, mniej bezpieczny (jego nazwy niestety nie podano) – wtedy okazało się, że 3 z 10 robaków są w stanie pokonać wszystkie zabezpieczenia Visty i skutecznie zainfekować system.

Mowa tu o trzech wyjątkowo uciążliwych “szkodnikach” – W32/Stratio-Zip, W32/Netsky-P oraz W32/MyDoom-O, które – wedle danych Sophos – odpowiedzialne są obecnie za ok. 40% wszystkich “infekcji wirusowych”.

Źródło: IDG

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.