Naciśnij ESC aby zamknąć

Błąd 404: nowy pomysł cyberprzestępców

Każdy z internautów niejednokrotnie spotkał się z błędem 404, wyświetlającym się, gdy witryna, którą próbuje odwiedzić, jest niedostępna. Cyberprzestępcy próbują wykorzystać ten błąd i tworzą strony, które usiłują zarazić komputer internauty.

Jedną z takich stron jest 404dnserror.com. Gdy użytkownik na nią trafi, witryna próbuje zainstalować kontrolkę ActiveX oraz wyświetla błąd 404 wraz z informacją, że strona została zablokowana przez programy typu adware i spyware. Następnie użytkownikowi proponowany jest program o nazwie “System Doctor”, który ma usunąć z jego komputera szkodliwe oprogramowania. W rzeczywistości “System Doctor” to część WinFixera. Ten zestaw programów adware wyświetla na ekranie komputera reklamy, zachęcające do zakupu nielegalnego oprogramowania. Jak ostrzegają specjaliści: “WinFixer może wyświetlać fałszywe informacje o zagrożeniach. Następnie zachęca użytkownika do zakupu programu, które ma rzekome zagrożenie usuwać”.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.