Naciśnij ESC aby zamknąć

Błędy w Gadu-Gadu

Mateusz Jurczyk (współpracujący z Eleytt Research w zakresie Responsible Dislosure Assurance oraz jako zewnętrzny badacz) znalazł lukę w module parsowania pliku emots.txt w najnowszej wersji popularnego komunikatora Gadu-Gadu. Michał Bućko wykrył dwie kolejne luki ale w innych komunikatorach, zapowiedział także kilka innych luk, które niedługo ujrzą światło dzienne.

Advisory z opisem tych błędów znajdują się na stronie eleytt.com:

Gadu-Gadu Skin Attribute Handling Remote Denial of Service
http://eleytt.com/advisories/eleytt_GG1.pdf
http://www.securityfocus.com/bid/26718

Gadu-Gadu Remote User Addition Vulnerability
http://eleytt.com/advisories/eleytt_GG2.pdf
http://www.securityfocus.com/bid/26722

Gadu-Gadu emots.txt Code Execution Vulnerability
http://eleytt.com/advisories/eleytt_GG3.pdf

Michał udostępnił także swoją prezentację z IT Underground 2007 – jest ona dostępna na stronie Eleytt – www.eleytt.com/research.html

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.