Naciśnij ESC aby zamknąć

Bezprzewodowe urządzenia nie są aż tak bezpieczne.


Naukowcy z Szwajcarii oddali w Piątek open-source’owe oprogramowanie do przechwytywania ruchów urządzeń bezprzewodowych. Od komputerów przez klawiatury do nawet urządzeń medycznych.

Keykeriki 2 nie tylko przechwytuje ruchy i dane, może on też zmusić do niepożądanych działań. Jeżeli sygnał nie będzie szyfrowany, lub będzie szyfrowany nieprawidłowo, to napastnik może przesłać niewłaściwe komendy do komputera-odbiorcy.

Źródło: TheRegister.com

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.