Naciśnij ESC aby zamknąć

Bezprzewodowa klawiatura Microsoftu złamana

Szwajcarska firma Dreamlabs Technologies AG twierdzi, że znalazła sposób na podsłuchiwanie transmisji danych przesyłanych między bezprzewodową klawiaturą Microsoftu a stacją bazową, z którą urządzenie współpracuje, używając fal radiowych o częstotliwości 27 MHz.

Specjaliści odkryli metodę, dzięki której możliwe jest nagranie i odszyfrowanie danych przesyłanych z klawiatury. Dreamlabs pokazało, że metoda jest skuteczna w przypadku klawiatur Wireless Optical Desktop 1000 i 2000. Firmowi specjaliści mówią, że na atak narażone są także klawiatury Wireless Optical 3000 i 4000, gdyż przekazują dane w identyczny sposób.

Max Moser i Philipp Schrödel uważają, że odgadnięcie klucza jest łatwe, ponieważ urządzenia posługują się prostym kodowaniem XOR, a klucze mają tylko jeden bajt długości. Złamanie szyfru nie zajmuje zbyt wiele czasu nawet mało wydajnym palmtopom.

Microsoft nie ustosunkował się jeszcze do komunikatu firmy Dreamlab Technologies.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.