Naciśnij ESC aby zamknąć

Problem ze spyware

Z badań przeprowadzonych przez Computing Technology Industry Association wynika, że firmy i organizacje najbardziej obawiają się spyware. Spośród 1070 przepytanych organizacji aż 55% odpowiedziało, że najbardziej martwi je spyware. Niewiele mniej, bo 54% za największe zagrożenie uważa beztroskę użytkowników.

Niemal połowa (49%) wymieniła wirusy i robaki jako podstawowe zagrożenie. Dla 44.2% jest nim nielegalne działanie autoryzowanych użytkowników, a niemal 42% uważa, że największe niebezpieczeństwo niosą ze sobą ataki na przeglądarki internetowe.

Ankietowanych pytano też o najważniejsze zagrożenia, z jakimi zetkną się w ciągu najbliższych trzech lat. Na czoło listy trafiły wirusy i robaki (odpowiednio 20% i 14% odpowiedzi). 9% uważa, że problemem będzie bezprzewodowy dostęp do Internetu, a kolejne 9% wymieniło załączniki do poczty elektronicznej. Jedynie 5% za zagrożenie uznaje phishing, inżynierię społeczną i kradzież tożsamości oraz technologie zdalnego dostępu do firmowej sieci.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.