Naciśnij ESC aby zamknąć

Bezpieczeństwo i ochrona danych w modelu CLOUD COMPUTING – Szkolenie, 30 marca 2011r. Warszawa

Wśród licznych szkoleń dotyczących Cloud Computing brakowało do tej pory problematyki uwarunkowań prawnych przetwarzania i udostępniania danych w tym modelu. Jesteśmy przekonani, że na tym etapie promowania oraz wdrażania modelu Cloud Computing problemy prawne są kluczowe dla bezpieczeństwa biznesowego i możliwości podjęcia ryzyka całościowego lub częściowego przetwarzania danych w chmurze.

Bardzo istotnym elementem uwarunkowań prawnych są rekomendacje i regulacje UE – dlatego też ten aspekt znalazł swoje miejsce w wykładzie wprowadzającym do programu seminarium. Agenda imprezy, w swym końcowym punkcie, zawiera wykład na temat praktycznie jeszcze nie do końca rozpoznany – to jest omówienie zasad karnoprawnej odpowiedzialności zarówno usługodawcy jak i usługobiorcy.

PROGRAM:
www.cpi.com.pl/imprezy/2011/mcc/index.php

– Prawne aspekty przetwarzania danych w “chmurze obliczeniowej” – rekomendacje i regulacje UE
dr Wojciech Wiewiórowski (Generalny Inspektor Danych Osobowych, Uniwersytet Gdański)
– Odpowiedzialność za dane i problemy lokalizacji serwerów poza Polską i UE w projektach Cloud Computing
dr Bogdan Fischer (Uniwersytet Jagielloński, Kancelaria Prawna Chałas i Wspólnicy)
– Ryzyka związane z usługą przetwarzania danych w chmurze i metody ich łagodzenia
Piotr Dzwonkowski (Dyrektor w ISSA Polska)
– Modele funkcjonalne budowy i migracji infrastruktury IT w kierunku chmury
Maciej Rak (Hewlett-Packard)
– Outsourcing przetwarzania danych – kontrakt outsourcingowy (aspekty praktyczne)
Jakub Ruiz (Adwokat, Szef praktyki rozwiązywania sporów w warszawskim biurze BIRD & BIRD)
– Karnoprawne zagadnienia przetwarzania danych w Cloud Computing, regulacje prawa karnego z perspektywy różnych podmiotów uczestniczących w tym przetwarzaniu?
dr Arkadiusz Lach (Kancelaria Adwokacka)

RABATOWY FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

www.cpi.com.pl/imprezy/2011/mcc/formularz_pr_rabat.php

30 marca 2011 roku, Warszawa

Specjalnie dla naszych odbiorców 5% RABATU na udział w seminarium

Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.
Kontakt: [email protected]

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.