Naciśnij ESC aby zamknąć

Intel zakończył procedurę przejęcia McAfee

Dziś w nocy czasu polskiego firma Intel poinformowała o zakończeniu procedury przejmowania firmy McAfee. Tym samym firma McAfee weszła w skład Grupy Oprogramowania i Usług (Software and Services Group) Intela jako podmiot zależny. Prezes McAfee, Dave DeWalt, będzie podlegał Renée James, starszej wiceprezes i dyrektor generalnej Software and Services Group. Firma McAfee będzie jednak nadal rozwijać i sprzedawać produkty i usługi bezpieczeństwa pod własną marką.

Pierwsze owoce współpracy strategicznej obu podmiotów ujrzą światło dzienne w tym roku, przy czym w zamierzeniach mają one doprowadzić do całkowicie nowego spojrzenia na bezpieczeństwo i wszechobecne zagrożenia bezpieczeństwa informatycznego.

Zarówno Intel, jak i McAfee uważają, że dotychczasowe podejście do bezpieczeństwa nie jest wystarczające do ochrony miliardów urządzeń łączących się z Internetem – komputerów PC, telefonów komórkowych, smartfonów i innych urządzeń bezprzewodowych, telewizorów, samochodów, urządzeń medycznych i bankomatów.

Zapewnienie bezpieczeństwa tak różnorodnych środowisk w sytuacji gwałtownego wzrostu zagrożenia wymaga całkowicie nowego podejścia wykorzystującego oprogramowanie, sprzęt i usługi. Obie firmy będą współpracować w celu umożliwienia użytkownikom bardziej bezpiecznego korzystania z Internetu i rozwiązań cyfrowych.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.