Naciśnij ESC aby zamknąć

Bezpieczeństwo i ochrona danych w modelu Cloud Computing – Relacja

30 marca b.r. w warszawskim biurowcu Kolmexu odbyło się zorganizowane przez Centrum Promocji Informatyki seminarium poświęcone bezpieczeństwu i ochronie danych w modelu.

Wykład inauguracyjny poprowadził dr Wojciech Rafał Wiewiórowski, aktualny Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. W swoim wystąpieniu przedstawił on podstawowe pojęcia i problemy związane z przetwarzaniem w „chmurze” a także aktualne stanowisko Komisji Europejskiej w tym zakresie. Prelekcję wzbogacił swoim komentarzem obecny pośród gości prof. Wojciech Cellary, kierownik Katedry Technologii Informacyjnych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, który mówił na temat metadanych i kwestii własności aplikacji.

Pełna relacja: http://hack.pl/konferencje/relacje-z-konferencji/bezpieczenstwo-i-ochrona-danych-w-modelu-cloud-computing-2011.html


Maciej Rak“Modele funkcjonalne budowy i migracji infrastruktury IT w kierunku chmury”

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.