Naciśnij ESC aby zamknąć

Autor robaka Yamanner poszukuje pracy?

Pojawiły się informacje o osobie utrzymującej, że jest autorem robaka Yamanner, który kilka dni temu zaatakował Yahoo wykorzystując błędy aplikacji pocztowej serwisu. Osoba ta, skontaktowała się z kilkoma największymi producentami rozwiązań antywirusowych i bezpieczeństwa… prosząc o pracę.

Każdy z koncernów odmówił. Domniemany autor Yamannera nie przedstawił żadnego dowodu na to, że robak jest jego autorstwa. Fragment przetłumaczonej poczty nadesłanej producentom: Temat: Napisałem Robak JS/Yamanner@MM

“Witam, napisałem robaka JS/Yammaner@MM, który wykryty został 12 czerwca 2006 roku. Błąd znalazłem w poczcie Yahoo i użyłem do uruchomienia odpowiednich skryptów (kolekcjonujących adresy pocztowe użytkowników. Maile wysłane były z wykorzystaniem z technologii Ajax, następnie kierowane na stronę przykładową internetową.” […] “Jako, że żyję w Iranie a znalezienie tutaj dobrej pracy w firmie komputerowej jest ciężkie, chciałbym się wykazać moimi zdolnościami w programowaniu i pracować dla profesjonalnej firmy, takiej jak Wasza.”

Wiele jest sposobów na znalezienie pracy, ten należy do tych oryginalniejszych.

Źródło: Usa Today

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.