Naciśnij ESC aby zamknąć

SUSE Linux Enterprise będzie monitorował trzęsienia ziemi

Chiński Urząd do spraw Trzęsień Ziemi (China Earthquake Administration – CEA) do obsługi Cyfrowej Sieci Obserwacji Trzęsień Ziemi (Digital Earthquake Observation Network) wybrał system operacyjny SUSE Linux Enterprise Server. Wybór poprzedził przeprowadzony przez specjalistów szereg testów kilku dystrybucji Linux.

“Wpływ na naszą decyzję miały duże zaangażowanie Novella w prace badawczo-rozwojowe, wysoka jakość serwisu oraz, co najważniejsze, wydajność i niezawodność tego systemu, który znakomicie sprawdza się w zastosowaniach o znaczeniu krytycznym”, powiedział przedstawiciel urzędu CEA.

Cyfrowa Sieć Obserwacji Trzęsień Ziemi pomaga w przewidywaniu trzęsień ziemi i unikaniu ofiar ludzkich poprzez błyskawiczne reagowanie na możliwość wystąpienia klęsk żywiołowych tego typu. To wieloetapowe przedsięwzięcie zostało zapoczątkowane w 2003 r., a jego celem jest stworzenie sieci wykrywania wstrząsów sejsmicznych, ruchów skorupy ziemskiej poprzedzających właściwe trzęsienie i mikrowstrząsów, a także stworzenie bazy szkoleniowej w zakresie udzielania pierwszej pomocy ofiarom trzęsień ziemi. Chiński system monitoringu zjawisk sejsmicznych wykorzystuje zaawansowane systemy techniczne, takie jak Active Fault Detection, Earthquake Information Services i Earthquake Emergency Command.

Źródło: chip.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.