Sieci bezprzewodowe coraz częściej stanowią atrakcyjną alternatywę dla rozwiązań przewodowych, głównie ze względu na swoją elastyczność, łatwą dostępność oraz niższą cenę. W wielu budynkach i obiektach instalacja sieci przewodowej jest technicznie bardzo trudna, lub wręcz niemożliwa, a tym samym bardzo kosztowna. Naturalnym rozwiązaniem jest zatem sieć bezprzewodowa. Tylko czy takie rozwiązanie jest bezpieczne?
Podczas naszych warsztatów uczestnicy dowiedzą się na jakie zagrożenia podatna jest sieć bezprzewodowa, jak w praktyce wygląda atak na nią – w jak sposób haker skanuje sieć, jak próbuje znaleźć jej słabości oraz jakimi technikami i narzędziami włamuje się do niej. Uczestnicy „uzbrojeni” podczas warsztatów w stosowaną wiedzę teoretyczną z technologii sieci bezprzewodowych oraz standardów szyfrowania i metod zabezpieczania takich sieci, samodzielnie dokonają ataku na specjalnie przygotowaną na potrzeby warsztatów sieć Wi-Fi.
Oczywiście wiedza o lukach w bezpieczeństwie i konfiguracji sieci bezprzewodowej, która umożliwia intruzom atak na sieć pozwoli uczestnikom odpowiednio zabezpieczyć całą infrastrukturę – kwestia zabezpieczeń będzie również szczegółowo omawiana podczas zajęć.
Dzięki warsztatom uczestnicy zdobędą następującą wiedzę i umiejętności:
• dowiedzą się jakimi technikami i narzędziami posługuje się potencjalny intruz, aby włamać się do sieci,
• dowiedzą się jak wdrożyć bezpieczną sieć bezprzewodową,
• jak bezpiecznie rozbudować już posiadaną infrastrukturę,
• jak wybrać najlepsze komponenty sieci bezprzewodowej ze względu na bezpieczeństwo, niezawodność oraz wydajność,
• a także jak skutecznie monitorować sieć bezprzewodową, wykrywać intruzów i próby penetracji sieci.
Warsztaty skierowane są do osób odpowiedzialnych za niezawodne i bezpieczne funkcjonowanie systemów informatycznych: administratorów, oficerów bezpieczeństwa, szefów działów IT; pracowników firm i instytucji posiadający rozbudowaną infrastrukturę IT – przedsiębiorstw z branży: telekomunikacyjnej, finansowej, energetycznej, przemysłu oraz instytucji administracji publicznej.
Laboratorium komputerowe – warsztaty będą odbywać się przy stanowiskach komputerowych. Każdy z uczestników otrzyma komplet materiałów warsztatowych zawierający m.in. płytę LiveDVD z zestawem narzędzi i oprogramowania, niezbędnym do budowy bezpiecznej i wydajnej sieci bezprzewodowej.
Koszty uczestnictwa:
przy rejestracji do 14 maja – 2090 PLN (brutto)
przy rejestracji po 14 maja – 2450 PLN (brutto)
Dodatkowe informacje i zapisy: www.akademia.linuxmagazine.pl
Wszelkie pytania można również kierować pod numery telefonu: (022)642 25 19; (022)742 14 56-57 lub na adres e-mail: [email protected]