Naciśnij ESC aby zamknąć

Atak na 10 000 witryn

Cyberprzestępcy zaatakowali ponad 10 000 stron WWW, próbując ukraść ich użytkownikom hasła używane przez nich w grach online. Atak rozpoczął się najprawdopodobniej w Chinach. Specjaliści, którzy o nim poinformowali, mówią, że bardzo szybko się on rozprzestrzenia.

Zaatakowane witryny wyglądają tak samo, jak przed atakiem. Cyberprzestępcy umieścili jednak w ich kodzie niewielkie fragmenty JavaScriptu, które przekierowują przeglądarki na chińskie serwery, na których dochodzi do ataku na komputer.

Atakujący wykorzystują przy tym luki, do których łaty już istnieją, więc użytkownicy, którzy na bieżąco aktualizują swój system nie są zagrożeni.

Podczas ataku na komputerze instalowany jest program, który poszukuje haseł do różnych gier online. Cyberprzestępcy często próbują ukraść takie hasła, gdyż wirtualne artefakty używane w grach mają jak najbardziej realną wartość i można je sprzedać za gotówkę.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.