Naciśnij ESC aby zamknąć

Apple naprawia QuickTime

Firma Apple udostępniła nową wersję odtwarzacza QuickTime, oznaczoną numerem 7.4.5. W produkcie Apple odkryto w ostatnim czasie wiele krytycznych luk pozwalających m.in. na przejęcie komputera ofiary lub kradzież danych. Najnowsza wersja QuickTime naprawia aż 11 błędów o wysokim stopniu ryzyka.

Dziewięć z jedenastu naprawionych błędów pozwalała na zainfekowanie komputera ofiary koniem trojańskim poprzez wykorzystanie odpowiednio spreparowanych plików. Luki związane były z następującymi formatami: .pict, QuickTime Animation, QuickTime VR, .mov i .mpg. Podczas próby ich uruchomienia, dochodziło do przepełnienia bufora i w rezultacie do możliwości wykonania dowolnego kodu.

Nowa wersja QuickTime wyeliminowała także możliwość zwiększenia uprawnień za pomocą apletów Java i kradzieży danych w momencie ściągania plików z Internetu.

Apple przygotowało poprawki dla systemów Windows XP, Windows Vista, Mac OS X Leopard, Panther i Tiger. Zaleca się jak najszybsze dokonanie aktualizacji.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.