Naciśnij ESC aby zamknąć

Antypiractwo nieopłacalne?


Według dwóch hiszpańskich ekonomistów Pablo Fernándeza i Michele Boldrin walka z piractwem jest po prostu nie opłacalna.

Wzywają oni rząd hiszpański do zniesienia rygorystycznych przepisów na temat antypiractwa i jednocześnie krytykują nowy projekt na którego mocy policja będzie mogła m.in. zamykać serwisy bez zgody sądu. Nie tylko oni sprzeciwiali się temu. Opozycja i internauci wyrażali ogromne niezadowolenie nowym projektem.

Według wyliczeń Fernández’a i Boldrin’a walka z piratami jest nieopłacalna dla ogółu społeczeństwa. Przynosi korzyści znanym firmom fonograficznym i znanym gwiazdom, kosztem małych firm, konsumentów i młodych artystów.

Źródło: technologie.gazeta.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.