Naciśnij ESC aby zamknąć

Aby internet był bezpieczniejszy…

6 lutego 2007 roku w 40 krajach na świecie obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu.

Dzień ten, ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu “Safer Internet”, ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce DBI już po raz trzeci organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz NASK – organizacje odpowiedzialne za realizację programu “Safer Internet” w Polsce.

Bardzo nas cieszy coraz większe zainteresowanie udziałem w Dniu Bezpiecznego Internetu szkół i organizacji z całej Polski. – mówi Anna Rywczyńska – koordynator programu Saferinternet.pl w NASK. – Liczymy na to, że dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych internautów będą realizowane nie tylko przy okazji DBI, ale przez cały rok szkolny – dodaje Agnieszka Wrzesień – koordynator projektu Awareness z Fundacji Dzieci Niczyje.

Bardzo ważny w idei Dnia Bezpiecznego Internetu jest jego międzynarodowy charakter. eTwinning i Insafe (Europejska Sieć Bezpiecznego Internetu) połączyły swoje siły, aby zaangażować nauczycieli i uczniów z różnych części Europy i świata we wspólną pracę nad projektami poświęconymi bezpieczeństwu w sieci.

Źródło: Dzień Bezpiecznego Internetu, INTERIA

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.