Naciśnij ESC aby zamknąć

McAfee SiteAdvisor

McAfee, Inc. ogłosiło dzisiaj, że McAfee SiteAdvisor, narzędzie pomagające w bezpiecznym przeszukiwaniu i przeglądaniu stron internetowych, oferuje ochronę przed phishingiem. Komputery użytkowników, którzy zainstalują bezpłatnie udostępnione oprogramowanie SiteAdvisor, otrzymają zaawansowaną zaporę anty-phishingową, pracującą w czasie rzeczywistym. Nowe zabezpieczenie łączy w sobie białe listy, czarne listy i heurystyki, aby jak najwcześniej ostrzegać użytkowników przed fałszywymi stronami mogącymi zagrażać bezpieczeństwu ich tożsamości.

Według Anti-Phishing Working Group tylko w okresie od października 2005 do października 2006, liczba ataków phisingowych przeprowadzonych za pomocą stron www, wzrosła o 757%.

„ Moduł anty-phishingowy jest bardzo silnym uzupełnieniem SiteAdvisora™, który zapewnia ochronę przed oprogramowaniem szpiegującym, reklamowym, atakami na przeglądarki, spamem i innymi oszustwami internetowymi” – powiedział Mark Maxwell, Senior Product Manager w McAfee.” Osłona anty-phishingowa daje użytkownikom SiteAdvisora bieżącą ochronę przed fałszywymi stronami WWW. Jest to krytyczne zabezpieczenie, biorąc pod uwagę krótkotrwały charakter ataków, jakimi cechuje się phishing.”

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.