Naciśnij ESC aby zamknąć

Sun ostrzega przez komendą PING

Sun Microsystems poinformował, że w systemie operacyjnym Solaris 10 odebranie pojedynczego pakietu PING może wywołać wewnętrzny błąd jądra systemu (tzw. kernel panic).

Firma nie zdradza szczegółów błędu, jednak zachęca użytkowników Solarisa, by sprawdzili, czy ich system odpowiada na ICMP echo czyli właśnie na pakiet PING. Oznacza to, że nie każdy tego typu pakiet jest w stanie wywołać błąd, ale muszą zostać spełnione dodatkowe warunki, których jednak nie ujawniono.

Błąd występuje w systemach korzystających z procesorów Sparc oraz x86. Sun opublikował już odpowiednią poprawkę. Administratorzy systemu mogą też zapobiec pojawianiu się błędu filtrując pakiety ICMP za pomocą ipfilter. Wersje 8 i 9 Solarisa nie są narażone na niebezpieczeństwo.

Warto przypomnieć, że od niedawna Sun udostępnia darmowy Solaris/SunStudio Media kit. W jego skład wchodzi system operacyjny Solaris 10 6/06 na platformy SPARC i x86. Znajdziemy też narzędzia programistyczne Sun Studio 11, a wśród nich kompilatory C, C++ i Fortran.

Osoby chcące otrzymać darmową płytkę DVD muszą wejść na odpowiednią stronę i podać swoje dane osobowe.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.