Naciśnij ESC aby zamknąć

Były naczelnik wydziału zwalczania korupcji i przestępczości gospodarczej kierował ”Kinomaniakiem”

Olsztyńscy policjanci w styczniu tego roku rozbili grupę prowadzącą serwis filmowy dla kinomaniaków, w którym można było oglądać pirackie filmy. Jak się okazuje ojcem tego ”sukcesu” był 51-letni były agent warmińsko-mazurskiego CBŚ Ryszard B.

Przypomnijmy, że serwis Kinomaniak nie działa od 10 stycznia.

Dzięki ogromnej popularności serwisu kinomaniak.tv (1,5 mln użytkowników) do jego właścicieli zaczęły płynąć ogromne środki finansowe, nawet do ponad 300 000 złotych miesięcznie. Głównym ich źródłem byli oczywiście zwykli użytkownicy oraz firmy zainteresowane umieszczaniem swoich reklam w serwisie. Pieniądze uzyskane z nielegalnej działalności były następnie transferowane na konta zagraniczne przez pośredników finansowych, po czym przekazywane do Polski i tu wprowadzane do obrotu.

Więcej informacji:
http://www.olsztyn.com.pl/wiadomosc,58309,byly-funkcjonariusz-cbs-kierowal-kinomaniakiem-.html
http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/96542,Zamkneli-serwis-dla-kinomaniakow-Straty-szacuje-sie-na-26-mln-zlotych.html

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.