Naciśnij ESC aby zamknąć

Wypróbuj nowego FRITZ!Box 7490

Firma AVM, niemiecki specjalista od komunikacji sieciowej wprowadza na polski rynek swój najnowszy router FRITZ!Box 7490 wyposażony w szczegółowe polskie menu. Nowym topowym modelem DSL, AVM ponownie wyznacza najnowsze standardy dla sieci domowych. Z myślą o połączeniach bezprzewodowych wdrożony został najszybszy standard bezprzewodowego AC. Trzy niezależne strumienie danych bezprzewodowych sieci WLAN zapewniają wysoki transfer nawet przy dużych odległościach. Oprócz bezprzewodowego AC z 1300 Mbit/s (działającego w paśmie 5 GHz), w tym samym czasie może być używana sieć bezprzewodowa N z 450 Mbit/s (operująca w paśmie 2,4 GHz).

Nowy router FRITZ!Box zapewnia najwyższą jakość połączeń telefonicznych w standardzie HD i obsługuje wszystkie rodzaje połączeń z telefonami (analogowymi, DECT, IP, ISDN). Wyposażony we wszystkie rozbudowane funkcje systemu operacyjnego FRITZ!OS, FRITZ!Box 7490 jest idealnym centrum do zarządzania aplikacjami dla Smart Home. Należą do nich między innymi: serwer mediów do przechowywania plików muzycznych, zdjęć i filmów, funkcja NAS umożliwiająca łatwy dostęp do wszystkich plików w sieci oraz kontrola i sterowanie wszystkimi inteligentnymi gniazdkami FRITZ!DECT. System operacyjny FRITZ!OS nowego routera FRITZ!Box 7490 oferuje również liczne funkcje pomocnicze, takie jak kontrolę rodzicielską, synchronizację kontaktów, funkcję „Wake on LAN” do zdalnego włączania komputerów przez internet czy wykonywanie rozmów telefonicznych przez smartfony za pośrednictwem WiFi.

Co więcej, oprogramowanie FRITZ!OS zapewnia kompleksową ochronę dla całej sieci, w tym specjalnie szyfrowaną sieć bezprzewodową WLAN i DECT. Regularne i bezpłatne aktualizacje zapewniają routerowi FRITZ!Box najwyższy poziom bezpieczeństwa i dostęp do najnowszych funkcji i aplikacji. Dzięki zastosowaniu procesora najnowszej generacji oraz wsparciu dla gigabitowego routingu, FRITZ!Box 7490 jest także optymalnie przystosowany do łącz światłowodowych.

Krótka charakterystyka FRITZ!Box 7490:

– Wbudowane modemy ADSL2+ i VDSL2 z technologią vectoringu
– Port WAN Gigabit Ethernet dla połączeń z zewnętrznym modemem kablowym
– Wysoka wydajność routingu nawet do obsługi szybkich łącz światłowodowych
– Podwójna i symultaniczna sieć bezprzewodowa AC (z prędkością do 1300 Mbit/s w paśmie 5 GHz) + N (z prędkością do 450 Mbit/s w paśmie 2.4 GHz)
– 4 gigabitowe porty LAN do podłączenia komputera, konsoli do gier, itp.
– 2 porty USB 2.0 i 3.0 do podłączenia drukarek, dysków wymiennych, itp.
– System telefoniczny dla telefonii analogowej, IP oraz ISDN z funkcją faksu i automatycznej sekretarki
– Stacja bazowa DECT obsługująca do 6 telefonów bezprzewodowych
– Media serwer dla całej sieci domowej
– Funkcje NAS (FTP, SMB, UPnP AV)
– Oprogramowanie Fritz!OS 6.03 lub wyższe
Polskie menu
– Rozbudowana kontrola rodzicielska
– Bezpieczny hotspot dla gości
– Prosta konfiguracja przez interfejs przeglądarki
– Liczne funkcje aplikacji FRITZ!Apps

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.