Naciśnij ESC aby zamknąć

Zniknęły płyty z danymi 25 milionów osób

Angielski minister finansów Alistair Darling oświadczył, że z urzędu podatkowego administrującego zasiłkami wychowawczymi zaginęły nośniki zawierające dane 25 milionów osób – 7 milionów rodzin – uprawnionych do jego otrzymania. Dane zawierają między innymi informacje o adresach osób, daty urodzin dzieci, numery ubezpieczeń oraz numery kont bankowych, na które trafiają zasiłki.

Minister Darling wyjaśnia, że dyski zostały przesłane z urzędu podatkowego (HMRC) do krajowego audytora (NAO) za pośrednictwem firmy kurierskiej TNT, jednak koperta nie została oznaczona jako polecona bądź wartościowa i jak się okazało – nie dotarła do odbiorcy.

Minister uspokaja, że nie ma powodów do paniki, ponieważ nośniki są zabezpieczone podwójnymi hasłami, a policja nie informuje by wpadły
w niepowołane ręce.

Rząd angielski uważa, że winę za powstałą sytuację ponosi urzędnik niższego szczebla z HMRC. Do dymisji podał się już szef urzędu podatkowego Paul Gray, a okoliczności zaginięcia nośników bada londyńska policja.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.