Naciśnij ESC aby zamknąć

Znaleziono keyloggera w laptopie Della

W jednym z laptopów Della znaleziono ukrytego sprzętowego keyloggera. Mało tego, układ szpiegujący został sprzężony z sieciówką i pewnie gdzieś wysyłał zbierane po cichu dane użytkownika. Pytanie: gdzie?

Pracownik supportu Della stwierdził, że keylogger pełni rolę backupu — w razie awarii pomaga przywrócić ważne dla użytkownika dane…i się rozłączył.

Odkrywca “spisku” nie dał jednak za wygraną i zaniepokojony obcym urządzeniem w swoim sprzęcie zgłosił ten fakt na policję. Funkcjonariusze skierowali go do Ministerstwa Bezpieczeństwa Narodowego (Homeland Security), gdzie po przebrnięciu przez formalności udało się wystosować pismo z zapytaniem o przeznaczenie keyloggera ukrytego w laptopie.

Oto odpowiedź Ministerstwa:

Informacje umieszczamy jako ciekawostkę
…nieco odgrzewana (2005r) ale pobudzająca wyobraźnie…

Źródło: Piotr Konieczny – http://blog.konieczny.be

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.