Naciśnij ESC aby zamknąć

Zmierzyć Internet

Jeden z badaczy pracujących w University of Minnesota zapowiada, że w ciągu kilku najbliższych tygodni otworzy witrynę, która będzie śledzić pakiety przesyłane na całym świecie przez Internet.

Witryna ma mierzyć ruch generowany głównie w rdzeniu sieci Internet, a nie na jego obrzeżach. Twórcą koncepcji jest Andrew Odlyzko, który w University of Minnesota kieruje Digital Technology Center.

Witryna MINTS (The Minnesota Internet Traffic Study) zintegruje ponad 100 internetowych węzłów rozsianych po całym świecie (akademickich oraz komercyjnych), które będą zbierać dane o pakietach przesyłanych przez Internet. Dodatkowo do witryny będą napływać raporty zawierające dane o ruchu, generowane przez operatorów telekomunikacyjnych działających na całym świecie.

Odlyzko ma nadzieję, że witryna dostarczy danych, które pozwolą lepiej planować rozwój Internetu. Badania przeprowadzone przez naukowca wydają się wskazywać, że ruch internetowy ulega obecnie podwojeniu co 18 do 20 miesięcy. Jeszcze kilka lat temu ruch w sieci Internet podwajał się co 12 miesięcy. Witryna opracowana przez naukowca pozwoli zweryfikować te dane.

Informacje o nowej witrynie będzie można wkrótce znaleźć na www.dtc.umn.edu

Źródło: Gazeta.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.